Reklamní sdělení
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.
Araven - bazar, antikvariát.https://www.araven.czRozcestník internetových obchodů slouží jako křižovatka e-shopů, s kterými spolupracujeme a kter

Jak fungují plynové krby

Plynové krby jsou optimálním řešením pro zákazníky vyhledávající komfort a téměř bezobslužné ovládání krbu. Krb můžete zapálit z pohodlí svého křesla pomocí dálkového ovladače a užívat si veškeré výhody hoření s dokonalou podívanou na plameny. Chcete-li plameny menší, nebo snížit množství tepla? Není problém. Stačí zmáčknout příslušné tlačítko a krb reaguje okamžitě. Je libo naopak rychlý nástup tepelné energie? Zmáčknete tlačítko jiné a reakce je okamžitá. Zkrátka komfort se vším všudy.

Jednou z klíčových vlastností našich plynových krbů je absence rámu kolem skla, což umožnuje plný nerušený pohled do plamenů. Díky perfektnímu spalování zůstává navíc Váš pohled stále čistý.

Způsob topení v plynovém krbu

Plynový krb je skvěle regulovatelný. Během okamžiku uvedu dálkovým ovladačem krb do provozu, změním jeho výkon, či jej vypnu. Jeho obrovskou předností je, že se umí dokonale přizpůsobit tepelným potřebám interiéru. Plynový krb tak není problém provozovat na základní nízký režim a přijímat do místnosti jen pár kilowatů výkonu. Nebo naopak mohu zapnout nejvyšší mód a teplotu v místnosti tak efektivně a rychle zvýšit.

Novým standardem moderních plynových krbů je model ECO. Ten umožňuje automatickým zvětšováním a snižováním plamenů dosáhnout naprosto věruhodné imitace ohně při snížení výkonu krbu o cca 40%.

Plynový krb předává tepelnou energii podobně jako teplovzdušný krb na dřevo. To znamená, že tyto krby využívají během své funkce ohřevu vzduchu a jeho proudění. Ten vstupuje spodní mřížkou do komory krbu, ohřívá se o rozpálené kovové tělo krbové vložky a vystupuje horní ventilační mřížkou zpět do místnosti. Po odevzdání tepelné energie do stěnových a stropních konstrukcí začíná ochlazený vzduch klesat a vrací se do komory krbu opět spodní ventilační mřížkou.

Vzhled krbu a prostorová dispozice

Plynové krb jsou atraktivní především pro milovníky designu. Můžete si vybrat z velké škály prosklení (rovné, rohové, třístranné) a každé toto prosklení navíc v mnoha různých velikostech. Díky těmto neomezeným možnostem jsou tyto zařízení použitelné nejen do obývacích pokojů a vstupních hal rodinných domů a bytů. Jsou také velice oblíbené do restaurací, hotelů či wellness center.

Plynové krby se vyrábí bez rámu rušícího pohled do ohně. Oheň je u nich plně obklopen sklem a vše co vidíte, jsou plameny, plameny a další plameny. Navíc si můžete zvolit i takzvaný „interiér krbu“, neboli vzhled jeho zadní stěny. Tím se plynový krb skvěle a dokonale přizpůsobí vašemu interiéru.

Energetický výdej plynového krbu

Moderní plynové krby umí pracovat v takovém rozpětí výkonů, aby vyhověly všem interiérům. Potřebujete plynový krb do nízkoenergetického domu? Není problém!

Potřebujete veliký plynový krb pro starý a velký objekt či jako dominantu hotelového lobby? Také není problém! Zkrátka je potřeba si správně vybrat model krbu s určitým výkonem. Tento výkon si navíc kdykoliv upravím pomocí dálkového ovladače na ten správný režim, který mi nebude přetápět interiér a udělá mi v okolí krbu tepelnou pohodu.

Regulace plynového krbu

Snad nic není snadnější, než regulovat plynový krb. Ke každému výrobku dodáváme dálkové ovládání, pomocí kterého si upravíte výšku plamenů a energetický výdej krbu.
Nemáte rádi množství dálkových ovladačů? Chcete krb ovládat pomocí svého mobilního telefonu či tabletu? I to je možné. Moderní krby lze dovybavit touto funkcí a budete tak moci ovládat svůj krb pomocí svého iPhonu, iPadu, iPodu či zařízení se systémem Android.

Bezpečnost

Výrobce plynových krbů dodávaných naší firmou věnuje značnou pozornost bezpečnosti svých plynových spotřebičů. V zařízeních má instalovány různé bezpečnostní systémy, které byly vytvořeny k rozpoznání každého problému nebo nesrovnalosti v rané fázi, zvyšující bezpečnost a spolehlivost hoření.

Jak fungují plynové krby

Jádro plynového krbu je vlastně jen krbová vložka připojená ke speciálnímu koncentrickému kouřovodu. Tímto speciálním kouřovodem si krb přisává externí vzduch pro hoření a zároveň odvádí spaliny. Podle národních norem může být stejně jako u plynového kotle vyústění umístěné i na fasádu. Zároveň není problém vodorovné vedení kouřovodu až do délky 7 metrů. Díky těmto vlastnostem, mohu plynový krb postavit, takřka kdekoliv se mi zachce.

Krbová vložka je konstrukčně navržena tak, aby plochy jejího ocelového pláště byly schopny předat potřebné množství energie při zachování skvělé účinnosti spotřebiče. Kolem této krbové vložky poté postavím plášť krbu s ventilačními mřížkami.

Plášť plynového krbu

Plášť plynového krbu je vytvořen z materiálu, který nemusí nijak významně vést či akumulovat teplo. Plášť by měl být vytvořen z materiálu, který je dostatečně stabilní tak, aby zajistil statickou pevnost celé obestavby krbu. Obzvláště u krbů, které bývají dekorovány keramikou, či kamenem hraje správná volba materiálu použitého pro plášť velkou roli.

Ventilační otvory

Hoření v akumulačním krbu regulujeme přivíráním přívodu spalovacího vzduchu. Vzduch je možné regulovat dvěma způsoby. První možností je ruční regulace hoření, která je součástí každé krbové vložky. Druhou je použití elektronické regulace hoření. Ta na základě teplotního čidla pouští pro hoření přesně tolik vzduchu, kolik krb zrovna potřebuje.

Velkou přidanou hodnotou regulace hoření je, že po dohoření zcela zavře klapku vzduchu a zastaví tak průtok vzduchu přes krbovou vložku a akumulační zásobník. Pokud by totiž vzduch systémem proudil, tak by fungoval jako „chladič“ a odebíral by tepelnou energii do komína.

Další výhodou elektronické regulace hoření je možnost regulace komínového tahu pomocí komínové klapky. Ta je regulovaná na základě teploty do komína a hlídá tak, aby právě komínem neodcházelo zbytečně velké množství nevyužité energie. Tím je vlastně optimalizována účinnost krbu na maximum a zároveň chráněn komín proti poškození spalinami o zbytečně velké teplotě.

Připojení plynového krbu

U plynových krbových vložek mám velice usnadněný odvod spalin a přívod externího spalovacího vzduchu. Obě věci totiž realizuji pomocí jedné dvouplášťové roury, která navíc umožňuje mnohem větší možnosti připojení, než je tomu u standardních spotřebičů na dřevo.

V plynových krbových vložkách mohou hořet principiálně dva druhy plynů. Plyn zemní a propan. S připojením k plynové síti není nutné počítat v tělese krbu. Moderní krby mají montážní technický box propojený s krbovou vložkou a umístěný až ve vzdálenosti 4 metry od krbu například v technické místnosti.